Rysy na Wawe

Zapomnijmy na chwilę o całym wielkim halo, oczekiwaniach i zawiedzionych nadziejach i poszukajmy plusów. Przydatne dodatki w ramach prowadzonej dyskusji – tutaj należą się Wave’owi ciepłe słowa.

Światełka w tunelu Google WaveZapomnijmy na chwilę o całym wielkim halo, oczekiwaniach i zawiedzionych nadziejach. Poszukajmy plusów. Przydatne dodatki w ramach prowadzonej dyskusji – tutaj należą się Wave’owi ciepłe słowa.Do atutów Google Wave należy zaliczyć możliwość dołączania do wątków czy wypowiedzi użytkowników, zewnętrznych aplikacji. Wystarczy podać ich adres WWW. Domyślnie mamy do dyspozycji ankietę, interaktywną mapę czy sudoku.

Jeśli dyskutujesz ze znajomymi o filmie, możesz dołączyć do swojej lub wypowiedzi twojego rozmówcy trailer. Chcesz udowodnić koledze, że zamierza dokonać złego zakupu? Wklej do fali przykłady lepszych ofert i ułatwiając mu zadanie, zaznacz na mapie gdzie znajdzie produkt po lepszej cenie. Wideo, zdjęcia, dowolne pliki, oczywiście wszystko w czasie rzeczywistym. Co więcej aplikacje można tworzyć samemu. Tzw. boty dodane do wątków będą automatycznie realizowały wskazane im zadania, np. tłumaczyły tekst, poprawiały przecinki itd.

Wave to otwartość i elastyczność, nie tylko dla użytkownika. To także wielkie pole do popisu dla kreatywności developerów. Usługa ma otwarty protokół, a jej główny silnik charakter open-sourcowy. Udostępnienie API wraz z przykładowym projektem aplikacji pozwala na tworzenie na bazie Wave własnych wersji produktów. Plusów jest oczywiście znacznie więcej. Wybraliśmy jedynie te najbardziej obiektywne. Spróbujmy równie bezstronnie i na chłodno wytypować negatywy.